آخرین اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 می 2021 | 10:55 ق.ظ
آخرین اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بازنشستگان تامین اجتماعی آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ است. در این میان متناسب سازی مشمول مزایای جانبی همچون کمک معیشت، مسکن و حق عائله مندی نیز می شود. بر اساس آخرین اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همسان سازی شامل مزایایی جانبی […]

بازنشستگان تامین اجتماعی

آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ است. در این میان متناسب سازی مشمول مزایای جانبی همچون کمک معیشت، مسکن و حق عائله مندی نیز می شود.

بر اساس آخرین اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همسان سازی شامل مزایایی جانبی نظیر حق مسکن، معیشت و عائله مندی بازنشستگان نیز می شود. بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی کمک به تامین معیشت مستمری‌بگیران ۲۰۰ هزار تومان، کمک هزینه مسکن به ۱۵۰ هزار تومان و کمک هزینه عائله مندی  به ۲۷۱ هزار تومان و کمک هزینه اولاد به ۹۵ هزار و ۹۹۶ تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، در این میان دیروز خبرهایی درباره دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد. هفته پیش بود که محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد اوایل هفته آینده لایحه دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان به دولت می رود. به گفته نوبخت لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پس از تایید در هیات دولت راهی مجلس خواهد شد. گفته می شود پیش نویس این لایحه در کارگروه ۳۱ نفره همسان سازی حقوق تائید شده و به نظر می رسد این لایحه تا چهارشنبه در دولت طرح و تصویب شود. پس از تصویب این لایحه در دولت این لایحه به مجلس فرستاده می شود. این در حالی است که خود نمایندگان مجلس هم طرحی با همین عنوان را امضا کرده اند.

نهایی شدن لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در دولت در حالی است که دیروز بخشنامه مربوط به میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد. دیروز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه ای به واحدهای اجرایی نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد. این بخشنامه با توجه به مصوبات شورای عالی کار و دولت ابلاغ شده است. بر اساس این بخشنامه از ابتدای امسال تمامی بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان سال ۹۹ برای دریافت‌کنندگان تا حداقل مستمری، به میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری به میزان ۲۶ درصد به علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان افزایش می‌یابد.

همچنین میزان میزان مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و بازماندگان ماهیانه مبلغ ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان در نظر گرفته شده است. همچنین حق سنوات مازاد بر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه، در سال ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۰ تومان به ازای هر سال سابقه مازاد بر ۲۰ سال افزایش می‌یابد. احکام افزایش مستمری از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir در اختیار بازنشستگان قرار گرفته است.

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار