افزایش اعتبار سامانه‌های نوین آبیاری در جهاد کشاورزی خوزستان

افزایش اعتبار سامانه‌های نوین آبیاری در جهاد کشاورزی خوزستان

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در نشست شورای مدیران ، با بیان اینکه اولویت اول و مهم سازمان اجرای بیانیه گام دوم انقلاب می‌باشد گفت: برنامه‌های وزیر محترم از دیگر اولویت‌های مهم می‌باشد که باید چالش‌ها و راهکار‌های مرتبط با هر بخش در این باره توسط مدیران ارائه شود.افزایش

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در نشست شورای مدیران ، با بیان اینکه اولویت اول و مهم سازمان اجرای بیانیه گام دوم انقلاب می‌باشد گفت: برنامه‌های وزیر محترم از دیگر اولویت‌های مهم می‌باشد که باید چالش‌ها و راهکار‌های مرتبط با هر بخش در این باره توسط مدیران ارائه شود.افزایش اعتبار سامانه‌های نوین آبیاری در جهاد کشاورزی خوزستان

 

سید رحمت ا… پریچهر کشاورزی تجاری و کاهش هزینه‌های تولید را از محوری‌ترین برنامه‌های پیش رو عنوان و اضافه کرد: شفاف سازی در سازمان، مدیریت‌ها و ادارات مربوطه باید در دستور کار قرار بگیرد همچنین برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت باید مشخص گردد.

 

وی ادامه داد: بزودی برنامه اصلاح الگوی کشت ابلاغ می‌گردد و ما ملزم به اجرای آن خواهیم بود ضمن آنکه جهت توسعه باغات، کشت‌های پردرآمد و کم آب بر باید برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه سلامت افراد جامعه بسیار مهم می‌باشد اظهار داشت: با توجه به افزایش کیفیت و کمیت باید محصولات به صورت با کیفیت، ولی ارزان تولید شود

 

پریچهر همچنین اظهار داشت: باید برنامه ریزی شود ظرف ۲ سال آینده با توجه به ظرفیت ۲۰ میلیون قطعه‌ای که قرار است در استان راه اندازی شود میزان مرغ و تخم مرغ تولیدی در استان نیاز مردم را برطرف کند و دیگر نیازی به واردات مرغ و تخم مرغ از استان‌های همجوار نباشد.

 

وی با بیان اینکه ۱۲ درصد از اراضی کشاورزی آبی می‌باشد در حالیکه اعتباری که به استان تخصیص داده می‌شود کمتر از ۳ درصد است اضافه کرد: روش‌های نوین آبیاری یکی از فعالیت‌های مهم و کلیدی است و باید ۲۰ درصد اعتبار به آبیاری‌های نوین اختصاص داده شود به طوریکه حدود ۵۰ هزار هکتار از اراضی استان به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شود.

 

پریچهر ارتقاء بهره وری و پایداری تولید را از دیگر شاخص‌های مهم عنوان و اضافه کرد: باید در نگرش و رفتار کشاورزان تغییرات صورت گیرد تا به تغییر مهارت آنان منتج شود.

 

وی ادامه داد: تقویت فرهنگ کار با استفاده از آموزه‌های دینی توسط علما واساتید را بسیار مهم خواند و افزود: سند دار کردن اراضی کشاورزی به عنوان یک تکلیف از سوی وزارتخانه ابلاغ گردیده و تا پایان دولت باید در همه اراضی رفع تداخل صورت گیرد و مستند سازی در فعالیت‌های امور اراضی باید بصورت الکترونیکی باشد.

 

پریچهر همچنین بیان داشت: صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از حلقه‌های مفقوده بخش کشاورزی است که جهت رفع مشکلات در این زمینه باید برنامه‌ای تدوین شود.

 

وی در پایان بازنگری آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های فنی، آموزشی و … متناسب با شرایط زمانی و مکانی، پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی و مسئولین کشوری، مشورت با تشکل‌ها و اتحادیه‌های مختلف استانی و شهرستانی و همچنین تعامل و همکاری و رفع مشکلات با دستگاه‌های زیر مجموعه را از دیگر اولویت‌های سازمان برشمرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.