دولت سیزدهم از اقشار کم درآمد حمایت کرد/ حل بخش قابل توجهی از مشکلات

دولت سیزدهم از اقشار کم درآمد حمایت کرد/ حل بخش قابل توجهی از مشکلات

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه  دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف اقتصادی تلاش‌های بسیاری کرد و توانست بخش قابل توجهی از مشکلات را حل کند، گفت: اجرای طرح کالابرگ یا افزایش یارانه‌ها از اقدامات خوب دولت سیزدهم در راستای حمایت از اقشار جامعه بود.   مرتضی افقه روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار  کوشا خبر با

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه  دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف اقتصادی تلاش‌های بسیاری کرد و توانست بخش قابل توجهی از مشکلات را حل کند، گفت: اجرای طرح کالابرگ یا افزایش یارانه‌ها از اقدامات خوب دولت سیزدهم در راستای حمایت از اقشار جامعه بود.

 

مرتضی افقه روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار  کوشا خبر با اشاره به اقدامات شهید آیت‌الله رئیسی در دولت سیزدهم اظهار داشت: ایشان زحمات زیادی را کشید، هر چند که در شرایط تحریمی سختی قرار داشتیم.

 

وی افزود: دولت تلاش‌هایی برای مذاکرات و توسعه روابط بین‌المللی انجام داد، بر این اساس به دنبال سراغ کشورهای همسایه رفت تا از این طریق روابط تقویت و توسعه پیدا کند هر چند بعضی از کشورها وابسته به غرب بودند.

 

استاد اقتصاد دانشگاه با بیان اینکه دولت سیزدهم نرخ تورم را به ۳۷ درصد رساند، گفت: این اقدام در راستای کنترل و مدیریت وضعیت نقدینگی با وجود تداوم تحریم‌ها در این ساختار اقتصادی رقم خورد.

 

وی ادامه داد: دولت سیزدهم از اقشار کم درآمد حمایت کرد، به گونه‌ای که طرح کالابرگ را برای افرادی که زیر خط فقر و دارای وضعیت نامناسب اقتصادی بودند اختصاص داد که این امر به معیشت خانوارها کمک کرد.

 

افقه اضافه کرد: ما با این طرح دولت موافق بودیم؛ چراکه در راستای کنترل قیمت‌ها و حمایت از سه دهک پایین جامعه بود و اثرات مطلوب اقتصادی را برای آنان به همراه داشت.

 

وی با بیان اینکه تحریم‌ها بر اقتصاد کشور اثر می‌گذارد، گفت: با وجود تحریم‌ها، در اقتصاد کشور اقداماتی خوبی صورتی گرفته است؛ اجرای طرح کالابرگ یا افزایش یارانه‌ها از جمله اقدامات خوب دولت سیزدهم بود که در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.