ارسال بیش از ۴ میلیون تن کالاهای اساسی از خوزستان به کشور

تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آگوست 2022 | 11:57 ق.ظ
ارسال بیش از ۴ میلیون تن کالاهای اساسی از خوزستان به کشور چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تن کالای اساسی از مجتمع بندری امام خمینی به مبادی مصرف در کشور ارسال شد. به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر؛مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: در ۴ ماه نخست سال، با تلاش بی‌وقفه ، چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تن کالای اساسی در شبکه توزیع کشور از سایت‌های انبارش […]

چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تن کالای اساسی از مجتمع بندری امام خمینی به مبادی مصرف در کشور ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر؛مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: در ۴ ماه نخست سال، با تلاش بی‌وقفه ، چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تن کالای اساسی در شبکه توزیع کشور از سایت‌های انبارش مجتمع تجاری بندر امام خمینی به مبادی مصرف ارسال شد.

 

 

 

بهروز آقایی افزود : با ورود ۵۴۱ فروند شناور به بندر امام خمینی تا پایان تیرماه سال جاری، ۱۵ میلیون تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر بزرگ تجاری، تخلیه و بارگیری شد.

 

وی عنوان کرد: در این بازه زمانی یاد شده، ترانزیت خارجی ۱۵۱ درصد، ترانشیپ ۷۳ درصد و کابوتاژ ۵۱ درصد افزایش داشته که موجب رونق فعالیت‌های بازرگانی شده است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: در ۴ ماه نخست سال، شاهد افزایش ۷ درصدی ترافیک شناور‌های متردد نسبت به مدت زمان مشابه بودیم، این امر با توجه به رویکرد بازارمحور و بهره‌گیری از امکانات و مزیت‌های بندر امام خمینی، بیانگر رشد ترافیک کشتی و به تبع آن افزایش حمل کالا به این بندر تجاری است.

 

آقایی تاکید کرد: هماهنگی و تسهیل در فرآیند خروج، باعث کاهش رسوب کالا در اماکن بندری و پایداری امنیت غذایی کشور شده است.

 

وی عنوان کرد: با توجه به تعامل با ارگان‌های ذیربط و اتخاذ راهکار‌های مشترک در فرآیند خروج کالا با هدف تسریع در ارسال و انتقال کالا‌های اساسی به مراکز مصرف، میانگین مدت زمان بارگیری (توقف) کامیون از ۱۵ ساعت به ۸ ساعت کاهش یافته است.

 

آقایی خاطرنشان کرد: با وجود تخلیه و واردات ۱۰۰ درصدی شکرخام و مشتقات سویا اعم از کنجاله و دانه روغنی، بندر بزرگ تجاری امام خمینی به صورت مناسب و مطلوب پاسخگوی افزایش قابل توجه آن بوده است.

 

وی با تاکید بر اینکه گندم یکی از کالا‌های اساسی و راهبردی موجود در بندر امام خمینی است، عنوان کرد: این محصول افزایش ۱۸ برابری تخلیه را داشته است.

 

آقایی با تاکید بر ضرورت ایجاد بازار‌های جدید و تسهیل فعالیت برای صاحبان کالا و بازرگانان در این بازارها، بیان کرد: تخلیه و بارگیری عملیات نفتی در این مجتمع بندری رشد ۱۱۲ درصدی داشته که این امر به دلیل افزایش توان خروجی سایت‌های نفتی و بهبود شاخص‌های عملیاتی در پایانه‌های اختصاصی فرآورده‌های نفتی حاصل شده است.

 

وی تصریح کرد: عملکرد پایانه‌های اختصاصی تخلیه و بارگیری مواد معدنی و صادرات صنایع پتروشیمی (کود شیمیایی) با هدف جذب صاحبان کالا به دلیل برخورداری از ظرفیت‌های بندری مناسب در بازه زمانی یاد شده، ۱۴ درصد افزایش یافته است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
محل كد آمار