صدور ماهیانه ۲.۵ میلیون “کارت ملی هوشمند” در صورت تامین بدنه کارت خام

تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 آگوست 2020 | 13:04 ب.ظ
صدور ماهیانه ۲.۵ میلیون “کارت ملی هوشمند” در صورت تامین بدنه کارت خام کارت ملی سخنگوی سازمان ثبت احوال از برگزاری جلسه آینده وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با رئیس جمهور خبر داد و گفت: چنانچه بدنه کارت خام در اختیار سازمان ثبت احوال قرار گیرد، ماهیانه بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ کارت هوشمند از سوی سازمان ثبت احوال صادر می‌شود. به گزارش پایگاه خبری […]

کارت ملی

سخنگوی سازمان ثبت احوال از برگزاری جلسه آینده وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با رئیس جمهور خبر داد و گفت: چنانچه بدنه کارت خام در اختیار سازمان ثبت احوال قرار گیرد، ماهیانه بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ کارت هوشمند از سوی سازمان ثبت احوال صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر ، سیف‌الله ابوترابیبا اشاره به جلسه آینده وزیر کشور و  رئیس سازمان ثبت احوال با حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور اظهار کرد: با توجه به مکاتبات صورت گرفته، قرار است هفته آینده جلسه‌ای با محوریت تأمین بدنه کارت ملی برگزار شود.

وی تصریح کرد: در این جلسه قرار است گزارشی از مسئولان سازمان ثبت احوال در رابطه با فرآیند صدور کارت ملی در ماه‌های گذشته ارائه شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال ادامه داد: در این جلسه امیدواریم با عنایت ریاست جمهور تمهیداتی برای بدنه کارت ملی و همراهی بیشتر چاپخانه دولتی فراهم شود و بتوانیم تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، کارت ملی تمامی متقاضیان صادر شود.

ابوترابی اضافه کرد: تقریبا ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور، واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که تاکنون ۵۷ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۴۱۵ نفر از هموطنان از طریق ایستگاه‌های متفاوت مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را انجام داده‌اند و یک جمعیتی کمتر از ۵ میلیون نفر، هنوز مراحل تکمیل ثبت‌نام را انجام نداده‌اند که به طور میانگین ماهانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر حسب نیاز به کارت هوشمند یا رسید کارت هوشمند به واحدهای اجرایی مراجعه می‌کنند.

وی گفت: از این جمعیت بیش از ۵۷ میلیونی، برای ۴۷ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۶۳ نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است  و در چاپخانه دولتی تا امروز نزدیک به ۳ میلیون کارت صادر کردند و به شرکت تراشه‌گذار واگذار کردند که این شرکت هم تا دیروز یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۱۲ کارت تولید داخل را به ما ارائه دادند که کارتها را صادر کردیم.

ابوترابی  ادامه داد: حدال ۱۰ تا ۱۵ میلیون کارت خام برای صدور کارت ملی هوشمند نیاز است و  چنانچه بدنه کارت خام در اختیار سازمان ثبت احوال قرار گیرد، ماهیانه بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ کارت هوشمند از سوی سازمان ثبت احوال صادر می‌شود.

وی گفت: در صورت تأمین بدنه کارت هوشمند در یک بازه زمانی مشخص تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری، تمام کارتهای ملی صادر می‌شود و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار