تصمیم گیری درباره حذف تعداد صفر از پول ملی نیازمند اتخاذ تدابیر بلندمدت.

تاریخ انتشار: جمعه 28 جولای 2017 | 13:06 ب.ظ
تصمیم گیری درباره حذف تعداد صفر از پول ملی نیازمند اتخاذ تدابیر بلندمدت.  سید تقی کبیری، درخصوص مصوبه هیات دولت مبن۱ی بر تغییر واحد پول رسمی کشور و تبدیل ریال به تومان، گفت:لایحه مصوب درخصوص تغییر واحد پول ملی و موضوع حذف صفر از پول ملی بطور طبیعی باید برای تصمیم گیری نهایی و تبدیل به قانون شدن به مجلس شورای اسلامی ارسال شود. نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس […]

 سید تقی کبیری، درخصوص مصوبه هیات دولت مبن۱ی بر تغییر واحد پول رسمی کشور و تبدیل ریال به تومان، گفت:لایحه مصوب درخصوص تغییر واحد پول ملی و موضوع حذف صفر از پول ملی بطور طبیعی باید برای تصمیم گیری نهایی و تبدیل به قانون شدن به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود:حذف صفر از پول ملی اقدامی خوبی می تواند باشد اما باید تبعات و تاثیرات این کار بصورت کارشناسی بررسی شود و بر این اساس و استفاده از تجربیات کشورهای دیگر تصمیم گیری شود.

کبیری اضافه کرد:حذف صفر از پول ملی می تواند در تسهیل مبادلات تجاری و حتی عملیات حسابداری تاثیرات مثبت به همراه داشته باشد اما به این معنی است که اولویت اساسی در اقتصاد کشور محسوب شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: باید با بررسی کارشناسی میزان هزینه های تغییر واحد پول رسمی و حذف صفر از پول ملی در مقابل بهره وری و نتایج حاصل از انجام این کار سنجیده شود و بدیهی است با استناد به این موضوعات می توان کار پخته تر انجام داد .

کبیری ادامه داد:اگر قرار است صفر از پول ملی حذف شود، باید تصمیمی گیری جامعی از سوی مسئولان اقتصادی اتخاذ شود به دلیل اینکه کاملا بدیهی است نمی توان هر چند سال درباره حذف صفر از پول ملی تصمیم گرفت و هزینه مضاعف به کشور تحمیل کرد.

وی با اشاره به اینکه کلمه تومان در بازار و اقتصاد کشور نسبت به ریال رایج تر است، افزود:عنوان می شود هزینه چاپ اسکناس در هر صورت اجتناب ناپذیر است اما باید توجه داشت تغییر واحد و حذف صفر از پول ملی، هزینه های مخصوص به خود را دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد:برنامه ریزی در خصوص تغییر واحد پول ملی باید بر اساس اهداف بلند مدت باشد تا از تحمیل هزینه مجدد به اقتصاد کشور جلوگیری شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
محل كد آمار