معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت خبرداد تلاش ایران برای ایجاد یک شرکت نفتی مشترک با جمهوری آذربایجان

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 3 می 2018 | 11:09 ق.ظ
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت خبرداد  تلاش ایران برای ایجاد یک شرکت نفتی مشترک با جمهوری آذربایجان معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت اعلام کرد که ایران تلاش می‌کند یک شرکت نفتی مشترک با جمهوری آذربایجان ایجاد کند. به گزارش پایگاه خبری “کوشاخبر”به نقل از خبرگزاری ترند ، امیرحسین زمانی‌نیا اعلام کرد: شرکت یاد شده در چارچوب توافقی ایجاد خواهد شد که به تازگی میان دو طرف امضا شده است. وی […]

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت اعلام کرد که ایران تلاش می‌کند یک شرکت نفتی مشترک با جمهوری آذربایجان ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری “کوشاخبر”به نقل از خبرگزاری ترند ، امیرحسین زمانی‌نیا اعلام کرد: شرکت یاد شده در چارچوب توافقی ایجاد خواهد شد که به تازگی میان دو طرف امضا شده است.

وی اعلام کرد: طبق تفاهم‌نامه توسعه مشترک بلوک‌های مرتبط در دریای خزر، یک شرکت مشترک باید میان دو کشور ایجاد شود و ما اکنون برای ایجاد آن تلاش می‌کنیم.

معاون وزیر نفت همچنین اعلام کرد در چند روز آینده، توافق مربوط به ایجاد شرکت یاد شده، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

زمانی‌نیا همچنین اعلام کرد خروج یا ماندن آمریکا در برجام بر همکاری ایران با شرکت نفتی سوکار جمهوری آذربایجان تأثیری نخواهد گذاشت.

وی همچنین یادآور شد که اجرای برجام تا زمانی برای ایران قابل قبول است که جمهوری اسلامی بتواند نفت خود را بفروشد، پول نفت را دریافت کند و بتواند پروژه‌های نفت و گاز خود را تأمین مالی کند.

معاون وزیر نفت همچنین اعلام کرد سطح صادرات نفت ایران اکنون به بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسیده و در ماه جاری میلادی رشد چشمگیری نسبت به ماه‌های پیش از آن داشته است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار