توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره ی زمان بازگشایی مدارس

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 آوریل 2020 | 10:24 ق.ظ
توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره ی زمان بازگشایی مدارس      معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: هنوز شرایط برای بازگشایی مدارس مهیا نشده است و براساس پژوهش‌ها، درصد شیوع این بیماری ازطریق مدارس بیش از ۱۱ درصد است از این رو باید با احتیاط بسیار عمل کرد. به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، سعید اوحدی همچنین از طراحی و ایجاد […]

 

 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: هنوز شرایط برای بازگشایی مدارس مهیا نشده است و براساس پژوهش‌ها، درصد شیوع این بیماری ازطریق مدارس بیش از ۱۱ درصد است از این رو باید با احتیاط بسیار عمل کرد.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، سعید اوحدی همچنین از طراحی و ایجاد یک شبکه اجتماعی مستقل و مخصوص دانش آموزان و معلمان برای آموزش مجازی خبر داد.

وی افزود: نظر به نگرانی های که درباره سلامت و مطالب و برنامه ها برخی از شبکه های اجتماعی وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش برآن شده است تا با هماهنگی ارتباط نسبت به ایجاد یک اپیلکشن مستقل، پاک و سالم برای ورود و دسترسی دانش آموزان اقدام کند که مالکیت این اپیلکشن در اختیار آموزش و پرورش است و بزودی جزییات آن اعلام می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش وپرورش به شیوع بیماری کرونا درکشور اشاره کرد و ادامه داد: شرایط و عملکرد بسیار بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای جهان ازجمله ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و… داشته ایم و پس از دوره مدیریت بحران که هم اینک درآن بسر می بریم وارد دوره کنترل بحران و بعد هم مهار این ویروس خواهیم شد و البته این منوط به رفتار مردم است که تا آن زمان مقرر شده و دستورات ایمنی را به دقت و کامل رعایت کنند.

اوحدی خاطرنشان کرد: هنوز شرایط برای بازگشایی مدارس مهیا نشده است و طبق پژوهش‌های صورت گرفته، درصد شیوع این بیماری از طریق مدارس بیش از ۱۱ درصد است و از این رو باید با احتیاط بسیار عمل کرد.

وی تاکید کرد: باتوجه به فعال شدن سامانه شاد و همچنین آموزش از طریق شبکه های تلویزینی در واقع می توان ادعا کرد که مدارس تعطیل اما آموزش تعطیل نشده است.

مدارس به دلیل شیوع کرونا در کشور از پنجم اسفند ماه ۹۸ تعطیل شدند و آموزش های دروس با وجود تعطیلی مدارس از طریق فضای مجازی در حال انجام است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
محل كد آمار