مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران انجام تعمیرات دوره ای و به روز شدن دستگاه ها و تجهیزات موجب شتاب بخشی در تحقق برنامه ها می شود

تاریخ انتشار: دوشنبه 16 اکتبر 2017 | 09:09 ق.ظ
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران  انجام تعمیرات دوره ای و به روز شدن دستگاه ها و تجهیزات موجب شتاب بخشی در تحقق برنامه ها می شود مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: تعمیرات دوره ای (اورهال) و به روز شدن دستگاه ها و تجهیزات کاربردی موجب پاسخگویی به تعهدات کاری در زمان مشخص و شتاب بخشی در تحقق برنامه ها می شود. به گزارش پایگاه خبری “کوشاخبر”سپهر سپهری روز یکشنبه (۲۳ مهرماه) در جریان بازدید از سایت […]

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: تعمیرات دوره ای (اورهال) و به روز شدن دستگاه ها و تجهیزات کاربردی موجب پاسخگویی به تعهدات کاری در زمان مشخص و شتاب بخشی در تحقق برنامه ها می شود.

به گزارش پایگاه خبری “کوشاخبر”سپهر سپهری روز یکشنبه (۲۳ مهرماه) در جریان بازدید از سایت بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت در اهواز، توسعه فعالیت های این سایت، استفاده بیش از پیش از توانمندی های داخلی و پیمانکاران مجرب، کاهش زمان تعمیرات و افزایش کیفیت کار را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به لزوم ارتقاء و روزآمدی دکل های حفاری و تجهیزات خدمات فنی و تحصصی، افزود: پشتیبانی از عملیات حفاری در گستره مناطق نفتخیز کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و در این راستا برنامه ریزی تعمیرات دوره ای و آماده بکار نمودن ماشین آلات و تجهیزات در پیشبرد اهداف حفاری بسیار با اهمیت می باشد.

در این نشست که قائم مقام و معاونان مدیرعامل در عملیات حفاری و خدمات تخصصی، مدیران و مسئولان عملیات حفاری خشکی و مدیریت های سیمان و انگیزش چاه و سیالات حفاری حضور داشتند، مدیر سایت بازسازی گزارشی از فعالیت های انجام شده و برنامه های پیش رو را ارائه داد.

بیژن سیستانی گفت: سایت بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری به عنوان بزرگترین سایت در نوع خود در کشور محسوب می شود که در منطقه ۹ هکتاری طرح مرکزیت شرکت در اهواز احداث و فعالیت عملیاتی خود را از بهمن ماه سال ۹۵ آغاز کرد.

وی افزود: در این سایت ظرفیت بازسازی همزمان چهار دکل حفاری پیش بینی و دارای بخش های جوشکاری و سازندگی، سند پلاست و رنگ آمیزی، مونتاژ دستگاه ها و تجهیزات و سیستم انبار داری پای کار است.

سیستانی با بیان اینکه علاوه بر استفاده از توانمندی های عملیاتی و فنی و برخورداری از متخصصان با تجربه و کارکنان ماهرشرکت، حدود ۱۴ پیمانکار بخش خصوصی نیز با این مجموعه همکاری دارند، اظهار کرد: براساس جدول کاری زمان بازسازی هر دستگاه حفاری ۶۰ تا ۷۵ روز محاسبه گردیده است.

مدیر سایت بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه از زمان آغاز بکار این سایت تاکنون تعمیرات اساسی و بازسازی کامل هفت دستگاه حفاری با موفقیت صورت گرفته است، گفت: این سایت در زمان حاضر ظرفیت بازسازی ۶ تا ۷  دکل را در سال دارد و تا ۱۰ دکل قابل افزایش می باشد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا به امروز  مراحل بازسازی و تعمیرات اساسی (اورهال) سه دکل حفاری به اتمام رسیده است و بازسازی حداقل دو دکل دیگر تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.

سیستانی اظهار کرد: علاوه بر تعمیرات اساسی دستگاه های حفاری، بازسازی پمپ های فشار قوی تزریق سیمان و اسید (پمپ تراک) در این مجموعه انجام می شود که تا بحال سه دستگاه بازسازی و نوسازی شده و سه دستگاه در دست بازسازی است.

مدیر سایت بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران در زمینه بهینه سازی هزینه ها توضیح داد:  تغییر در نحوه انجام کار، ایجاد رقابت میان پیمانکاران و مهندسی و نظارت متخصصان شرکت موجب شده که هزینه های بازسازی هر دستگاه حفاری خشکی بر اساس شرح کار از حدود ۱۲۰ میلیارد ریال به حدود ۸۰ میلیارد ریال کاهش یابد که این امر از نظر صرفه اقتصادی بسیار ارزشمند می باشد .

مدیرعامل و هیئت همراه در ادامه ضمن بازدید از قسمت های مختلف سایت در مراسم ترخیص سه دستگاه پمپ تراک بازسازی شده سیمان و اسید شرکت کرد.

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
محل كد آمار