تولید روزانه نفت آزادگان جنوبی ۷۰ هزار بشکه افزایش می‎یابد

تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 آگوست 2018 | 11:02 ق.ظ
تولید روزانه نفت آزادگان جنوبی ۷۰ هزار بشکه افزایش می‎یابد تولید روزانه نفت آزادگان جنوبی ۷۰ هزار بشکه افزایش می‎یابدسرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، تولید فعلی نفت از این میدان مشترک را یکصدهزار بشکه در روز اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم که با بهره برداری از چاه های حفاری شده تا پایان سال، روزانه ۷۰ هزار بشکه به تولید این میدان […]

تولید روزانه نفت آزادگان جنوبی ۷۰ هزار بشکه افزایش می‎یابد

سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، تولید فعلی نفت از این میدان مشترک را یکصدهزار بشکه در روز اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم که با بهره برداری از چاه های حفاری شده تا پایان سال، روزانه ۷۰ هزار بشکه به تولید این میدان بیافزایم. 


به گزارش پایگاه خبری کوشاخبر،محمدعلی اژدری  با اشاره به حفاری های جدید در میدان مشترک آزادگان جنوبی گفت: هم اکنون ۱۳ دستگاه حفاری که همه متعلق به پیمانکاران ایرانی است در منطقه فعال است.
وی از برگزاری مناقصه حفاری ۱۰ حلقه چاه جدید در میدان مشترک آزادگان جنوبی خبر داد و گفت: ظرف هفته آینده این مناقصه ها تعیین تکلیف می شود؛ با این اقدام تعداد دکل های حفاری فعال در منطقه از ۱۳ دستگاه به ۱۷ دستگاه افزایش می یابد.
به گفته سرپرست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، بر اساس برنامه، پیش بینی می شود که  ظرف ۹ ماه آینده عملیات حفاری در این میدان به اتمام برسد.
اژدری با اشاره به اهمیت و ضرورت ترمیم فرسایش های به وجود آمده در مسیرهای ارتباطی چاه ها به دلیل بالا آمدن آب هور العظیم، گفت: هم اکنون بسته های کاری متعددی با هدف ترمیم فرسایش های ایجاد شده تعریف شده و ترمیم و محکم سازی محور های آسیب دیده در حال انجام است.
به گفته وی، پیش بینی می شود که به حجم فرسایش مسیرهای ارتباطی چاه ها ظرف یک ماه آینده، افزوده شود از این رو مقدمات قانونی برگزاری مناقصه و شرح کار در حال تدوین نهایی است.
اژدری تصریح کرد: به منظور سرعت بخشی به اتمام این پروژه (ترمیم فرسایش راه های ارتباطی چاه ها) قصد داریم که از توان پیمانکاران عملیات خاکی استفاده کنیم. در ضمن هم اکنون به دلیل ورود حجم کم آب و سرعت بالای تبخیر، فرصت خوبی برای عملیات ترمیم فراهم شده است.

 

هدف از توسعه میدان آزادگان جنوبی تولید روزانه ٣٢٠ هزار بشکه نفت خام ( با احتساب تولید زودهنگام) در فاز نخست و افزایش تولید روزانه ٢٨٠ هزار بشکه نفت خام ( جمعا به میزان ۶٠٠ هزار بشکه نفت خام در روز) در فاز دوم است.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
کوشاخبر
محل كد آمار