برآورد اولیه خسارات وارده به مدارس خوزستان بر اثر زلزله

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 اکتبر 2021 | 15:20 ب.ظ
برآورد اولیه خسارات وارده به مدارس خوزستان بر اثر زلزله مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، با اشاره به برآورد اولیه و تعداد مدارس آسیب دیده ناشی از زلزله، گفت: با توجه به پراکندگی مدارس و وسعت منطقه، حداقل ۲ هفته برای بازدید میدانی و برآورد دقیق خسارات، وقت نیاز است. به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر،علی قربانی در خصوص میزان خسارات وارد شده […]

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، با اشاره به برآورد اولیه و تعداد مدارس آسیب دیده ناشی از زلزله، گفت: با توجه به پراکندگی مدارس و وسعت منطقه، حداقل ۲ هفته برای بازدید میدانی و برآورد دقیق خسارات، وقت نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر،علی قربانی در خصوص میزان خسارات وارد شده به مدارس خوزستان بر اثر زلزله، اظهار کرد: بر اثر زلزله ۹ مدرسه به حدی آسیب دیده‌اند که باید تخریب شوند و مدارس جدید جایگزین آن‌ها شود. از این تعداد مالکیت سه مدرسه با سد شهید عباسپور است و باید با مساعدت وزارت نیرو بازسازی شوند. ۶ مدرسه دیگر مدارس سنگی بودند که در مناطقی واقع هستند که راه ارتباطی ندارند و باید کانکس‌هایی را با هلی‌برد به مناطق ارسال و جایگزین شوند.
وی با اشاره به اعتبار حدودی مورد نیاز برای بازسازی ۹ مدرسه آسیب دیده، افزود: اعتبار مورد نیاز برای سه مدرسه شهید عباسپور حدود ۲۰ میلیارد تومان است و ۶ مدرسه دیگر نیز یک و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به وارد شدن آسیب‌های جزئی به ۴۸ مدرسه دیگر، گفت: ۴۸ مدرسه هم نیاز به تعمیرات جزئی دارند و آسیب دیدگی آن‌ها در حدی است که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و مانعی برای حضور دانش‌آموزان وجود ندارد، اما نیاز به تعمیر دارند. هزینه مورد نیاز برای تعمیر این مدارس حدود ۲ میلیارد تومان است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با تاکید بر اهمیت کمک خیرین مدرسه‌ساز برای بازسازی مدارس آسیب‌دیده، تصریح کرد: در ایذه ۲۴ مدرسه آسیب دیده‌اند که از این تعداد چهار مدرسه باید بازسازی شوند و ۲۰ مدرسه دیگر نیز نیاز به تعمیر دارند. از خیرین، نیکوکاران، وزارت نفت و وزارت نیرو درخواست می‌کنیم که برای بازسازی مدارس آسیب‌دیده از زلزله در خوزستان کمک کنند.
قربانی با بیان اینکه اکنون تنها برآورد اولیه از خسارت‌های وارد شده انجام شده است، عنوان کرد: با توجه به پراکندگی مدارس و وسعت منطقه، حداقل ۲ هفته برای بازدید میدانی و برآورد دقیق خسارات، وقت نیاز است. اکنون دو اکیپ در منطقه مستقر هستند که به پنج اکیپ افزایش پیدا خواهند کرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار