ثبت‌نام ۱.۶میلیون زائر اربعین در سماح/ افشای شگرد کلاهبرداری از متقاضیان ویزای اربعین

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 23 اکتبر 2018 | 10:56 ق.ظ
ثبت‌نام ۱.۶میلیون زائر اربعین در سماح/ افشای شگرد کلاهبرداری از متقاضیان ویزای اربعین   رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا عصر روز دوشنبه ۳۰ مهر ماه بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰هزار نفر در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند و حدود یک‌میلیون و ۳۰۰هزار ویزا نیز صادر شده است، متذکر شد: اصلاً چیزی به‌عنوان ویزای سریع صحت ندارد. به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، حمید محمدی درباره […]

 

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا عصر روز دوشنبه ۳۰ مهر ماه بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰هزار نفر در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند و حدود یک‌میلیون و ۳۰۰هزار ویزا نیز صادر شده است، متذکر شد: اصلاً چیزی به‌عنوان ویزای سریع صحت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، حمید محمدی درباره آخرین آمار ثبت‌نام و صدور ویزای زایران اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: تا عصر روز دوشنبه ۳۰ مهر ماه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند و حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار ویزا نیز صادر شده است.

وی با تأکید بر اینکه نام‌نویسی تا چهار روز به اربعین ادامه دارد، گفت: زائران اربعین حتماً از مسیر قانونی تعیین‌شده برای نام‌نویسی و دریافت ویزای اربعین اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع صدور ویزای سریع برای اربعین صحت دارد، تصریح کرد: اصلاً چیزی به‌عنوان ویزای سریع صحت ندارد و عده‌ای افراد سودجو و کلاهبردار و فرصت‌طلب مردم را فریب می‌دهند و به‌جای ۲۳۵ هزار تومان مبلغ ۶۰۰ هزار تومان از زائران به‌ناحق اخذ می‌کنند.

وی با بیان اینکه از زمان نام‌نویسی در سماح و تحویل مدارک، صدور ویزای اربعین حدود ۷۲ ساعت زمان خواهد برد، تأکید کرد: متأسفانه افراد سودجو در برخی شهرها و به‌ویژه تهران این‌گونه شایعه‌پراکنی و فضا‌سازی می‌کنند که اخذ ویزا از طریق سماح بیش از ۵ روز زمان می‌برد و با طرح این ادعا به‌دنبال سوءاستفاده و دریافت مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به‌ازای ویزای اربعین هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تشریح شگرد افراد سودجو تصریح کرد: این افراد سودجو بعد از دریافت ۶۰۰ هزار تومان از متقاضیان، از طرف آنها در همان سامانه سماح که ادعا کرده بودند زمان‌بر خواهد بود ثبت‌نام می‌کنند و مبلغ تعیین‌شده ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان را پرداخت می‌کنند و مابه‌التفاوت را برای خود برمی‌دارند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار