کد خبر : 6471
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 اکتبر 2023 - 11:33

بهره برداری ۴۲ طرح افزایش ظرفیت شبکه برق در خوزستان

بهره برداری ۴۲ طرح افزایش ظرفیت شبکه برق در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان: در یکسال اخیر ۴۲ طرح افزایش ظرفیت در شبکه انتقال و فوق توزیع برق در استان به بهره برداری رسید.  محمود دشت بزرگ در خصوص عبور موفق شبکه برق خوزستان از پیک مصرف امسال گفت: برای تامین برق مصارف موردنیاز در تابستان ۱۴۰۲ کار‌های مختلفی در چند بخش از جمله مدیریتی و عملیاتی انجام

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان: در یکسال اخیر ۴۲ طرح افزایش ظرفیت در شبکه انتقال و فوق توزیع برق در استان به بهره برداری رسید.

 محمود دشت بزرگ در خصوص عبور موفق شبکه برق خوزستان از پیک مصرف امسال گفت: برای تامین برق مصارف موردنیاز در تابستان ۱۴۰۲ کار‌های مختلفی در چند بخش از جمله مدیریتی و عملیاتی انجام شد که خروجی آن، پایداری شبکه برق در پیک مصرف بود.
وی افزود: از جمله کار‌های موثر در بخش حکمرانی که با حمایت هیئت دولت و وزارت نیرو انجام شد می‌توان به یکپارچه‌سازی تغییر ساعت کار ادارات، هماهنگی وزارت‌خانه‌های نیرو و صمت در تعیین سهمیه مصرف هر یک از مشترکان عمده صنعتی، اقدامات شرکت‌های توزیع در مدیریت بار شهرک‌های صنعتی و بار‌های کشاورزی و عمومی، همکاری نیروگاه‌های بزرگ و نیروگاه‌های صنایع در تولید برق، تعامل رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی روابط عمومی‌های صنعت برق در فرهنگ‌سازی و اقناع افکار عمومی برای همراهی با طرح‌های مدیریت مصرف، اشاره کرد.
دشت بزرگ با قدردانی از همکاری و همراهی مردم در مدیریت مصرف برق و رضایتمندی آن‌ها از پایداری شبکه برق بدون اعمال خاموشی، ادامه داد: با وجود آنکه رخداد دما‌های ۴۹ و ۵۰ درجه در تابستان ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ بیشتر بود و شبکه برق خوزستان روز‌های بیشتری در کانال مصرف ۸ تا ۹ هزار مگاوات بود، اما با اقدامات مدیریتی که به آن‌ها اشاره شد و افزایش ظرفیت‌های انجام شده، پایداری شبکه برق حفظ شد.
وی با اشاره به اینکه در ایام تابستان نیاز مصرف شبکه بیش از ۱۰ هزار مگاوات بود، ولی حداکثر پیک بار ۸۹۹۱ مگاوات به ثبت رسید، اضافه کرد: این میزان از مدیریت مصرف حاصل همکاری مردم در بخش خانگی که ۸۳ درصد مصرف شبکه را در اختیار دارند و تعامل و همکاری صنایع در برنامه‌های مدیریت بار (توافقنامه وزارتخانه‌های نیرو و صمت) بوده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان آماده‌سازی شبکه و افزایش ظرفیت پست‌ها و خطوط را از کار‌های مهم و اساسی عبور موفق از تابستان ۱۴۰۲ عنوان کرد و گفت: از مهرماه ۱۴۰۱ تا شهریور امسال ۴۲ طرح افزایش ظرفیت در شبکه انتقال و فوق توزیع برق، ایجاد ظرفیت ۳ هزار و ۲۲۷ مگاولت آمپری در بخش پست و ۲۱۸ کیلومتر مدار در بخش خطوط طراحی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت که معادل ۱۰ درصد ظرفیت کل شبکه است.
دشت بزرگ ادامه داد: در این بازه زمانی ۹ ماموریت ویژه از سوی شرکت توانیر و وزارت نیرو به این شرکت برای عبور موفق از پیک تابستان ۱۴۰۲ محول شده بود که شامل یکهزار و ۷۷۵ مگاولت آمپر از ۳ هزار و ۲۲۷ مگاولت آمپر ظرفیت ایجاد شده در بخش پست و ۱۴۲ کیلومتر مدار از ۲۱۸ کیلومتر بخش خطوط بوده است.
وی می‌گوید: انرژی مصرفی شش ماهه اول مشترکین شبکه برق خوزستان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲.۶ درصد افزایش داشت.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.