امضای ۹۵ تفاهم‌نامه عمرانی و زیرساختی در خوزستان

امضای ۹۵ تفاهم‌نامه عمرانی و زیرساختی در خوزستان

در دومین سفر استانی رییس جمهور به خوزستان ۹۵ تفاهم نامه عمرانی و زیرساختی با اعتبار ۸۶۹ هزار میلیارد تومان آماده شد که در آیینی با حضور آیت الله رئیسی، این تفاهم نامه‌ها به امضا دستگاه‌های مرتبط رسید. به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، شامگاه جمعه شامگاه جمعه در آیین امضای ۹۵ تفاهم‌نامه عمرانی و

در دومین سفر استانی رییس جمهور به خوزستان ۹۵ تفاهم نامه عمرانی و زیرساختی با اعتبار ۸۶۹ هزار میلیارد تومان آماده شد که در آیینی با حضور آیت الله رئیسی، این تفاهم نامه‌ها به امضا دستگاه‌های مرتبط رسید.

به گزارش پایگاه خبری کوشا خبر، شامگاه جمعه شامگاه جمعه در آیین امضای ۹۵ تفاهم‌نامه عمرانی و زیرساختی خوزستان با حضور رییس جمهور در محل سالن علی هاشمی استانداری خوزستان، تفاهم نامه مشترک مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سازمان منطقه آزاد اروند برای اجرای طرح‌های تکمیل زنجیره صنایع پتروشیمی، ایجاد پارک‌های پتروشیمیایی و صنایع پایین دستی و توسعه خوشه‌های صنعتی پایین دستی نفت و گاز پتروشیمی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار به امضا رسید.
امضای ۹۵ تفاهم‌نامه عمرانی و زیرساختی در خوزستان
همچنین تفاهم نامه مشترک مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و استانداری خوزستان برای اجرای طرح‌های تکمیل زنجیره صنایع پتروشیمی، ایجاد پارک‌های پتروشیمیایی و صنایع پایین دستی و توسعه خوشه‌های صنعتی پایین دستی نفت و گاز پتروشیمی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از دیگر طرح‌های امضا شده در این آیین بود.

استاندار خوزستان و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، احداث پتروپالایش بر مبنای خوراک گازی به ارزش چهار میلیارد دلار و همچنین احداث کارخانه فولاد سازی اکسین خوزستان و تولید اسلب عریض به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون برای تولید پلی اتیلن سبک خطی و سنگین به مبلغ ۶۹۲ میلیارد تومان و ۲۷۸ میلیون دلار از دیگر طرح‌های امضا شده در این آیین بود.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پتروشیمی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر و استاندار خوزستان نیز تفاهم نامه احداث پارک کلر و تکمیل زنجیره کلر در جهت ایجاد زنجیره پتروشیمی با ارزش سه هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان و ۱۳۸ میلیون دلار را به امضا رساندند.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز تفاهم نامه تکمیل چرخه ارزش محصولات نیشکر و صنایع جانبی شامل احداث کارخانه تولید خوراک دام و احداث و تکمیل کارخانه کود با ظرفیت ۱۵ هزار تن و ساخت کارخانه دانش بنیان اسانس گیری اکالیپتوس به ارزش یک هزار میلیارد تومان به امضا رسید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.